Access Point Aruba – modele i ich możliwości

SRD, nowości o ASR1001-X, ASR920 jako miernik Ethernet - webinar

Dziś chcielibyśmy zaprezentować Access Point Aruba. Porównamy modele oraz ich możliwości.

Aruba jest jednym z największych producentów rozwiązań sieciowych, który ma w swoim portfolio całą gamę urządzeń do rozwiązań sieci bezprzewodowych. Access Pointy Aruby mogą pracować w dwóch trybach – zarówno w klasycznym rozwiązaniu – kontroler sieci bezprzewodowej + access pointy, jak i w trybie instant. Tryb instant jest to opcja pracy, w której jeden z access pointów poza obsługą klientów sieci pełni funkcje kontrolera.

Aruba w swoim asortymencie ma zarówno access pointy przeznaczone do pracy indor, jak i outdoor. W zależności od potrzeb mogą być to urządzenia wyposażone we wbudowane anteny wewnętrzne bądź dobrane do indywidualnych potrzeb anteny zewnętrzne.

Access Point Aruba – seria 500

Najmocniejsze access pointy, które wspierają najnowszy standard 802.11ax oraz mają porty multigigabitowe, są to access pointy z serii 500. Są to urządzenia przeznaczone do pracy, gdzie przewidywana jest bardzo duża liczba użytkowników końcowych i gdzie niezbędne jest, aby mieli oni możliwość wykorzystania jak największej przepustowości transmisji.

Access Point Aruba - modele i ich możliwości

Seria 300

Dla rozwiązań, gdzie liczba użytkowników jest znacznie mniejsza, przewidywane są access pointy z serii 300. Są to access pointy obsługujące standard 802.11ac Wave 2. W zależności od modelu można wybrać opcję 4×4:4 lub 2×2:2 MIMO. Access pointy podłączone są do sieci za pomocą portów 1G (330 ma port multigigabitowy). Polecamy urządzenia z tych serii dla mniejszych rozwiązań biurowych oraz hal magazynowych.

Seria AP

Aruba w swojej ofercie posiada również małe access pointy, które można wykorzystywać w biurach zdalnych, szpitalach czy hotelach. Charakteryzują się tym, że mają wbudowane dodatkowe porty 1G, do których można podłączyć dodatkowe urządzenia, takie jak np. TV czy telefon IP. Pozwala to na rozszerzenie łączności LAN z jednego gniazdka sieciowego oraz znacznie ogranicza potrzebę rozbudowy infrastruktury kablowej. Zaletą jest również ich niewielki rozmiar oraz możliwość montażu na ścianie.

Seria outdoor

Aruba ma oczywiście w swojej ofercie również access pointy zewnętrzne przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Zapewniają prace w temperaturach od -40 do +65 stopni Celsjusza, są odporne na wiatr oraz nasłonecznienie. W zależności od potrzeb, Aruba zapewnia możliwość instalacji różnych anten zewnętrznych dookólnych oraz panelowych.

Zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli mają Państwo jakieś dodatkowe pytania dotyczące Access Point Aruba zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
2019-07-23T07:08:44+00:00