Cisco ISE – Identity Services Engine

Jeśli jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci korporacyjnej, do Twojej sieci chcą się logować goście, a może użytkownicy Twojej sieci chcą się do niej łączyć ze swoich urządzeń? Jeżeli tak to ten artykuł jest dla Ciebie! Mamy w ofercie unikalne rozwiązanie Cisco, które ułatwi zarządzanie politykami bezpieczeństwa.

W obecnych czasach w których wartością firmy jest know how oraz informacja – dbanie o bezpieczeństwo danych firmowych jest kluczowym zagadnieniem działów IT. Istotnym zagadnieniem jest kontrola dostępu do danych wrażliwych, zróżnicowanie poziomów dostępów czy też dbanie o polityki bezpieczeństwa. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła firma CISCO oferując platformę CISCO Identity Services Engine (ISE).

ISE pozwala sprawdzać i kontrolować użytkowników i urządzenia, które chcą podłączyć się do sieci korporacyjnej. Kontrola dla całej sieci odbywa się z jednej centralnej lokalizacji, co umożliwia budowanie spójnej polityki bezpieczeństwa opartej o kontekst pracy użytkownika poprzez całą sieć LAN/WAN/VPN.

Zarządzanie siecią jest realizowane na:

 • przełącznikach dostępowych,
 • kontrolerach bezprzewodowych sieci LAN,
 • wirtualnych sieciach prywatnych (koncentratorach).

Dzięki ISE możemy określać prawa dostępu na podstawie takich parametrów kontekstowych jak:

 • kto? – jaki użytkownik chce się dostać do sieci,
 • co? – za pomocą jakiej aplikacji,
 • gdzie? – z jakiego miejsca chce mieć dostęp,
 • kiedy? – w jakich godzinach chce mieć dostęp to sieci,
 • czym? – jakim urządzeniem chce się dostać do sieci.

Kiedy kontekst dostępu zostanie określony następuje autoryzacja dostępu w oparciu o trzy technologie:

 • listy kontroli dostępu,
 • przypisanie użytkowników do Vlan,
 • TrustSec (znaczniki SGT).

Platforma ISE udostępnia również dodatkowe usługi takie jak:

 • kontrola dostępu gościnnego.

ISE umożliwia realizację kilku scenariuszy realizacji dostępu gościnnego (Hotspot, rejestracja, rejestracja z akceptacją, dostęp sponsorowany)

 • zprawdzanie bezpieczeństwa urządzenia końcowego.

Wymusza zgodności punktów końcowych z wymaganymi politykami bezpieczeństwa w firmie poprzez zapewnienie kompleksowej oceny stanu stacji klienta, czy są na stacje wgrane najnowsze patche, czy jest zainstalowany antywirus, czy ma zaktualizowane sygnatury wirusów, czy hasło dostępu jest zgodne z polityką bezpieczeństwa firmy itp. Ocena obejmuje wszystkie urządzenia końcowe.

 • zarządzanie urządzeniami BYOD, wystawianie certyfikatów,
 • profilowanie.

Rozróżnianie poziomów dostępów użytkownika w zależności od typu urządzenia (tablet, smartfon, komputer) jakim łączy się do sieci.

 • audyt urządzeń w sieci.

Określenie co jest w sieci, co jest podłączone do danego portu w przełączniku.

 • współdzielenie kontekstu.

Powiązanie pomiędzy loginem a adresem IP, dzięki czemu można przekazać takie dane do systemów zewnętrznych tj. Web Security Appliance czy Landscape do dalszej analizy.

ISE dostarcza administratorowi sieci WIDOCZNOŚĆ, KONTEKST i KONTROLĘ na każdym etapie ataku na zasoby sieci firmowej, dlatego też jest koniecznym składnikiem każdej nowoczesnej i bezpiecznej sieci.


Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z nami!


Chcesz wiedzieć więcej?

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  2022-04-22T14:10:32+02:00
  Przejdź do góry