Dlaczego tak Bardzo Należy Zwracać Uwagę na Bezpieczeństwo w Sieci?

Coraz częściej można znaleźć informacje o tym, że został przeprowadzony cyber atak na duże firmy skąd zostały wykradzione prywatne dane bądź całe firmy straciły dostęp do swoich serwerów, bo dane zostały zaszyfrowane. Coraz więcej firm z dnia na dzień zwiększa znaczenie wydatki na zabezpieczanie przed atakami z sieci. Inwestują w nowe technologie, zabezpieczenia, a na końcu okazuje się, że mimo wszystko doszło do wycieku informacji. Dlaczego tak się dzieje? Bardzo prostą przyczyną jest to, że żadna technologia nie uchroni przed lekkomyślnością użytkowników końcowych. W sieci lokalnej to pracownicy są najsłabszym ogniwem coraz częściej wykorzystywanym przez przestępców. Powszechnie dostępne portale społecznościowe, na których użytkownicy zamieszczają bardzo dużo informacji nie tylko o sobie, są studnią bez dna dla hakerów, którzy dostają te informacje za darmo. Kto, gdzie, kiedy skończył jaką szkołę, gdzie i z kim pracuje, z kim spędza czas – to wszystko daje potencjalnie duże możliwości do wykorzystania przy uzyskiwaniu ważnych informacji od nieświadomych użytkowników.

Powoli się to zmienia, ludzie starają się coraz bardziej chronić swoją prywatność, ale należy pamiętać, że to co raz pojawiło się już w Internecie nigdy nie ginie.

Chcieliśmy pokazać dwa poniższe filmy, które pokazało Cisco jak niewiele potrzeba, żeby wydobyć informacje i zdobyć nieupoważniony dostęp do naszej sieci.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
0
projektów powyżej 100,000zł

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów