Sieci komputerowe, sieci bezprzewodowe, sprzęt do wideokonferencji - Network Expert

Projekt BMS 2023

Cyberbezpieczeństwo w automatyce budynkowej

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność pojechać do Kielc, aby wraz z firmą ZDANIA reprezentowaną przez Konrada Cieślę wziąć udział w dwudniowym wydarzeniu projekt BMS, gdzie nasi specjaliści odpowiadali na pytania związane z cyberbezpieczeńsywem w automatyce budynkowej.  

[br]

Cyberbezpieczeństwo w automatyce budynkowej

ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa systemów zarządzania budynkami, przed nieautoryzowanym dostępem, manipulacją i innymi zagrożeniami cyfrowymi.  Działania te są niezbędne dla utrzymania ciągłości działania, ochrony prywatności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników budynków. W dobie rosnącej liczby połączonych urządzeń IoT i systemów zarządzania budynkami, cyberbezpieczeństwo staje się nieodłącznym elementem projektowania, implementacji i utrzymania automatyki budynkowej.

Projekt BMS 2023 Kielce

KNXlock

W kwestii ciekawostki wspomnimy o ataku KNXlock, który miał miejsce w 2021 roku i był skierowany przeciwko systemom automatyki budynkowej opartym na technologii KNX, który to jest standardem powszechnie stosowanym w Europie.

W rezultacie ataku setki urządzeń kontroli automatyki budynku przestały działać, co spowodowało, że budynek stracił swoje „inteligentne” funkcje. Dla przywrócenia funkcjonalności budynku, firma inżynieryjna zwróciła się o pomoc do producentów urządzeń, jednak stwierdzili oni, że reset urządzeń jest niemożliwy (większość urządzeń stosowanych w automatyce budynkowej nie pozwala na zresetowanie hasła, nawet przy fizycznym dostępie do urządzenia.) i zalecili całkowitą wymianę sprzętu, co wiązałoby się z kosztami rzędu setek tysięcy euro. Na szczęście historia ta ma szczęśliwe zakończenie, bowiem specjaliści z Limes Security, po otrzymaniu urządzeń, zdołali odkryć sposób na odzyskanie kluczy.

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł
  2023-12-07T12:32:24+01:00

  Tytuł

  Przejdź do góry