Cisco Wireless

Cisco tak jak inni producenci ma w swoim portfolio dużo urządzeń przeznaczonych do budowania sieci bezprzewodowych. Szeroka gama access pointów oraz kontrolerów sieci bezprzewodowych pozwala na dobranie dla każdego klienta odpowiedniego rozwiązania. Od 2013 roku, od kiedy w szeregi Cisco weszło Meraki, liczba rozwiązań jeszcze bardziej się rozwinęła.

Poniżej w kilku słowach przybliżone zostały najnowsze propozycje z serii dorosłego Cisco w strefie rozwiązań sieci bezprzewodowych.

Access pointy

Cisco Air 1700

Access pointy z serii 1700 są jednymi z najnowszych urządzeń dostępnych w portfolio Cisco. Seria ta zapewnia łączność w standardzie 802.11ac, wyposażona jest z opcję Clean AirExpress (efektywne wykrywanie zakłóceń fali radiowej), jest przygotowana na zwiększające się wymagania liczby klientów i przepustowości. Jest to podstawowa seria przeznaczona dla mniejszych powierzchni o mniejszej liczbie klientów. 802.11ac Wave 1 wykorzystuje 3×3 MIMO, co oznacza, że korzysta z wielu odbiorników i nadajników w tym samym momencie. Urządzenia te w pełni obsługują roaming klientów i mogą działać w technologii mesh.

Dokładne dane o access pointach 1700 można znaleźć na stronie producenta pod tym adresem.

Cisco 1700

Cisco Air 2700

Access pointy z serii 2700 są bardzo zaawansowanymi urządzeniami w swojej klasie. Przeznaczone są do pracy w małych, średnich przedsiębiorstwach gdzie liczy się możliwość obsłużenia dużej liczby użytkowników oraz zasięg działania. Obsługują standard 802.11ac 3×4 MIMO z trzema wiązkami wysyłającymi i 4 odbierającą anteną służącą do zwiększenia wydajności. Cisco 2700 tak jak i inne serie obsługuje Cisco CleanAir, ClientLink 3.0 oraz RF Turbo Preformance. Wszystkie te opcje bardzo dobrze się sprawdzają w środowisku gdzie jest wielu użytkowników i wiele urządzeń sąsiednich nadających sygnały sieci bezprzewodowej. Urządzenia 2700 zapewniają roaming użytkowników w momencie przemieszczania się pomiędzy kolejnymi access pointami oraz mogą działać w trybie mesh. Access pointy z serii 2700, tak jaki ich poprzednicy 2600 są dostępne w wersji w antenami wbudowanymi lub z antenami zewnętrznymi. Cisco w swoim portfolio ma szeroką gamę anten, które można wykorzystać wraz z ap 2700.

Więcej informacji o serii 2700 można przeczytać pod tym linkiem

Cisco Air 2700

Cisco Air 3700

Urządzenia z serii 3700 są to najbardziej zaawansowane technologicznie access pointy przeznaczone do działania w bardzo gęstym środowisku sieciowym potrafiące obsłużyć dużą liczbę użytkowników. Zapewniają duża wydajność, korzystają z Cisco HDX – High-Density Experience dzięki innowacyjnemu chipsetowi. Mają znacznie zwiększony zasięg działania, obsługują standard 802.11ac poprzez 4×4 MIMO. Access pointy 3700 są urządzeniami modularnymi. Możliwy do dołączania dodatkowy moduł jest przygotowany na obsługę kolejnej edycji 802.11ac Wave 2. Roaming klientów w 3700 jest szybszy, szybciej następuje przełączanie urządzenia pomiędzy access pointami. Access pointy 3700 obsługują Cisco CleanAir i ClienkLink 3.0. Access pointy 3700 są dostępne w dwóch wersjach z antenami wbudowanymi jak i z antenami zewnętrznymi.

Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na stronie producenta

Cisco Air 3700

Cisco WLC – WLAN Controller

Elementem, który połączy wszystkie access pointy znajdujące się w obrębie sieci firmowej w jedną całość będzie kontroler sieci bezprzewodowych. Pozwoli on na zarządzanie wszystkimi urządzeniami z jednego punktu co znacznie ułatwi kontrolę i administrowanie nad całą siecią bezprzewodową. Access pointy automatycznie podłączają się do kontrolera i są w pełni widoczne i zarządzalne z jego poziomu. Access point z serii 2500 jest w stanie obsłużyć przy wykupionej odpowiedniej licencji do 75 access pointów.

Kontroler sieci bezprzewodowej pozwala na:

  • Wdrożenie systemu WLAN
  • Stworzenie sieci dla gości
  • Zakłada utworzenie jednej sieci WLAN z captive portal lub z wykorzystaniem pre shared key. W przypadku wykorzystania captive portal, wykorzystane zostaną możliwości kontrolera, gdzie obsługa Recepcji może ustawiać tymczasowe loginy i hasła dla gości
  • Sieć wewnętrzna w połączeniu z Active Directory

Wszystkie niezbędne informacje o Cisco WLC 2500 można odnaleźć na stronie producenta

WLAN Controller

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
0
projektów powyżej 100,000zł

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów