baza wiedzy Network Expert

Dlaczego warto kupować sprzęt od autoryzowanego partnera Cisco?

Nie ryzykujemy stabilności naszej sieci Produkt zakupiony do partnera jest sprawdzony: nie jest to przykładowo odrzut z linii produkcyjnej nie spełniający norm producenta, który nie zapewni takiej jakości działania jak produkt zweryfikowany.

Kupujemy oryginalny produkt: sprzęt kupiony od nieznanego dostawcy może być kopią, kopiowanie sprzętu elektronicznego nie jest przypadkiem marginalnym, w Polsce świadomość istnienia podróbek jest niewielka jednak zagrożenie jest spore, przykładem skali zjawiska może być ten oto news :http://news.techworld.com/networking/3222790/fbi-seizes-143- million-of-fake-cisco-hardware/.

Kupując sprzęt z nieznanego źródła stajemy się właścicielem jedynie platformy sprzętowej, nie otrzymujemy praw do użycia software (systemu operacyjnego działającego na sprzęcie) zgodnie z licencją na software Cisco IOS oprogramowanie jest legalne tylko gdy zostało zakupione do partnera lub od klienta autoryzowanego dystrybutora.

Fragment licencji software: Cisco: CISCO SYSTEMS, INC. OR ITS AFFILIATE LICENSING  THE SOFTWARE („CISCO”) IS WILLING TO LICENSE THIS SOFTWARE TO YOU ONLY  UPON THE CONDITION THAT YOU PURCHASED THE SOFTWARE FROM AN APPROVED  SOURCE
AN „APPROVED SOURCE” MEANS (A) CISCO; OR (B) A DISTRIBUTOR OR SYSTEMS  INTEGRATOR AUTHORIZED BY CISCO TO DISTRIBUTE / SELL CISCO EQUIPMENT,  SOFTWARE AND SERVICES WITHIN YOUR TERRITORY TO END USERS; OR (C) A  RESELLER AUTHORIZED BY ANY SUCH DISTRIBUTOR OR SYSTEMS INTEGRATOR IN A CCORDANCE WITH THE TERMS OF THE DISTRIBUTOR’S AGREEMENT WITH CISCO TO  DISTRIBUTE / SELL THE CISCO EQUIPMENT, SOFTWARE AND SERVICES WITHIN  YOUR TERRITORY TO END USERS.

W przypadku Polski oprogramowanie IOS będzie legalne jedynie gdy kupimy od partnera  (sprawdzić czy firma jest partnerem możemy używając narzędzia Cisco partner locator: http://tools.cisco.com/WWChannels/LOCATR/openBasicSearch.do) lub od firmy, która jest klientem jednego z dystrybutorów. W Polsce dystrybucją Cisco zajmują się : ABCDATA, Techdata, RRC Polska. W zasadzie od naszego dostawcy, który nie posiada statusu partnera powinniśmy wymagać świadectwa zakupu sprzętu do dystrybutora.

Nie narażamy się na problemy z gwarancją na urządzenie. O ile nawet na urządzenie nieznanego pochodzenia może udać się wykupić usługę SMARTnet może się okazać że realizować usługę SMARTnet będzie trzeba w innym kraju w którym zakupione zostało urządzenie.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
0
projektów powyżej 100,000zł

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów