Strona główna » Baza wiedzy » Mapa podwodnych kabli światłowodowych – czy zastanawialiście się kiedyś jak to wszystko jest podłączone?

Mapa podwodnych kabli światłowodowych – czy zastanawialiście się kiedyś jak to wszystko jest podłączone?

Dziś mamy dla Was coś z działu ciekawostki ze świata. Ile można pisać o konfigurowaniu VPNów na routerach Cisco? 😉

Każdy z Was na pewno wie, że istnieje coś takiego jak podwodna sieć kabli światłowodowych, która pozwala na transmisje pomiędzy kontynentami. Bez tego nie byłoby przecież Internetu 🙂

Jesteśmy ciekawi czy kiedyś zastanawialiście się, ile takich połączeń jest i którędy przebiegają?, jak pojedziecie na wakacje wyspy Cooka, to z jakiego Internetu będzie korzystać?

Poniżej przedstawiamy znalezioną niedawno bardzo ciekawą mapę wszystkich połączeń podwodnych, jakie są na Ziemi. Mapa jest o tyle ciekawa, że można wybrać konkretne połączenie i zobaczyć kto jest jego właścicielem, jaka jest długość oraz skąd, dokąd dokładnie jest poprowadzony.

Podwodna sieć kabli światłowodowych

Mapę możecie zobaczyć pod tym linkiem: submarinecablemap.com

Gdybyście byli zainteresowani pogłębieniem wiedzy w tym zakresie, to na stronie TeleGeography można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania 🙂

Ale to nie wszystko!

Jeszcze na koniec mamy bardzo ciekawy film przedstawiający jak w przeciągu ostatnich 30 lat pojawiały się nowe podwodne połączenia.

Naszym ulubionym połączeniem jest pomiędzy Iqaluit w Kanadzie a Nuuk na Grenlandii, a Wasze?

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu, tj. Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu.
Wyrażam zgodę na kontakt, na dane podane powyżej w formularzu, celem odpowiedzi na zadane pytanie.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny.
Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
0
projektów powyżej 100,000zł
2020-07-24T09:20:40+02:00
Go to Top