Sieci komputerowe, sieci bezprzewodowe, sprzęt do wideokonferencji - Network Expert
Budowa sieci WiFi w hotelu, szkole, szpitalu2024-05-24T13:22:20+02:00

Budowa sieci WiFi w hotelu, szkole, szpitalu

Projektujemy i budujemy profesjonalne sieci WiFi w szkołach, hotelach i szpitalach.

Sieć bezprzewodowa WLAN w szkole czy na uczelni, w szpitalu lub w hotelu musi obejmować wszystkie strategiczne miejsca w budynku z jednakową dostępnością, ponadto powinna być odpowiednio szybka (zwłaszcza sieć bezprzewodowa w hotelu) oraz powinna obsługiwać większą gęstość użytkowników w tym samym czasie i być odpowiednio bezpieczna, zwłaszcza gdy mamy na myśli sieć WLAN w szpitalu.

Ponadto:

  • Sieć bezprzewodowa w hotelu czy w szpitalu swym zasięgiem powinna obejmować także tereny zewnętrzne przy budynku, takie jak np. parking czy tarasy.
  • Bezprzewodowe sieci szpitalne czy hotelowe eliminują konieczność instalacji kosztownego okablowania w wielu salach / pokojach.

Sieć WiFi w szkole i w szpitalu – kontrola poziomu dostępu

Sieć WLAN w szkole i na uczelni

od początku powinna być planowana jako wydzielona sieć dla uczniów i dla prywatnych urządzeń kadry nauczycielskiej i profesorskiej, administracji oraz gości odwiedzających szkołę.

Sieć bezprzewodowa w szpitalu

gdzie od właściwej budowy i bezpieczeństwa sieci (tu jako podstawowe minimum powinna być wydzielona oddzielna sieć dla pracowników medycznych, administracyjnych oraz oddzielna sieć dla gości) zależą także urządzenia diagnostyczne i ratujące życie.
Wdrożenie kontroli dostępu do sieci przeznaczonej dla personelu pomoże w uniknięciu dostania się do sieci niepowołanych użytkowników, którzy mogą zagrozić jej bezpieczeństwu.

Sieć WiFi w szpitalu – sieć pod specjalnym nadzorem

Sieć szpitalna, choć z założenia podobna do sieci WiFi w hotelu (poprzez np. układ budynku) ma zupełnie inne założenia wynikające z planowania, np. budynki szpitalne często w starym budownictwie mają zdecydowanie grubsze ściany i wyższe pomieszczenia niż nowoczesne obiekty hotelowe. W przypadku słabej jakości połączenia warto wykonać audyt sieci WiFi i znaleźć odpowiednie miejsca do rozmieszczenia ascces pointów w zgodzie z pomiarami radiowymi i site survey.

Sieci WLAN w szpitalu powinny podlegać częstym audytom bezpieczeństwa, ponieważ ze względu na zawarte w niej urządzenia oraz potencjalne niebezpieczeństwa, jakie może nieść za sobą włamanie do sieci szpitalnej i paraliż urządzeń takich jak np. mobilne monitory pracy serca.
W każdej lokalizacji niezbędne jest zaprojektowanie sieci WiFi tak, aby mogli z niej korzystać uczniowie, pracownicy szpitala czy goście hotelowi w sposób bezpieczny i ciągły.

  • Sieci muszą być przygotowane na obsługę dużej gęstości użytkowników.
  • Sieci wymagają zaawansowanych mechanizmów dla potrzeb obsługi użytkowników gościnnych i dostępu typu BYOD.
  • Wykorzystanie nowego standardu 802.11ax pozwala na uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników transmisji dla użytkowników końcowych.

Jeżeli potrzebujesz wybudować sieć WiFi w szkole, w szpitalu lub w hotelu, to zgłoś się do nas!
Wykonamy odpowiednie pomiary, a następnie na ich podstawie stworzymy projekt bezpiecznej sieci WLAN.

Masz już sieć, ale nie działa prawidłowo i chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest?
Skontaktuj się z nami – wykonamy audyt stanu WLAN i rozwiążemy problemy z dostępem do sieci i jakością transmisji danych.

Przejdź do góry