Kompleksowe prace projektowo – wdrożeniowe przy budowie sieci firmowej dla Benefit Systems

Benefit Systems logo

Benefit Systems jest jednym klientów, dla którego wykonaliśmy całościowe wdrożenie sieci, od projektu, przez dostawę sprzętu po wdrożenie oraz wykonanie zapasowego Data Center i zabezpieczenie sieci.

Wyzwanie pojawiło się w momencie przeprowadzki firmy Benefit Systems do nowej lokalizacji w Warsaw Spire. W poprzedniej siedzibie firma miała bardzo skomplikowaną i problemową sieć, dlatego świadomie postawiono duży nacisk na to, że nowa sieć ma działać bezproblemowo.

Nowa lokalizacja, nowa sieć firmowa
Nasza współpraca z Benefit Systems trwa od 2016 roku. Współpracę rozpoczęliśmy od stworzenia redundantnej infrastruktury, tym samym rozwiązując wcześniej występujące problemy ze stabilnością sieci.

Finalnie w latach 2016-2020 dla Benefit Systems zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompletne rozwiązanie łączności sieciowej oraz zabezpieczenia sieci.

W ramach pierwszego etapu prac wykonaliśmy:

 • sieć WAN,
 • sieć LAN,
 • sieć WiFi,
 • rozwiązania Data Center.

W późniejszym czasie:

 • uruchomiliśmy zapasowe georedundatne Data Center z pełną replikacją z połączeniami 40G,
 • wdrożyliśmy autoryzację użytkowników w oparciu o Cisco ISE z pełnym 802.1x, dostępem sponsorskim i zaawansowanymi rozwiązaniami dla gości,
 • wdrożyliśmy Cisco Prime do monitoringu sieci.

Dzięki wdrożeniu Cisco ISE zarówno w sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej jest pełna i dynamiczna autoryzacja wszystkich osób podłączających się do sieci i nie ma znaczenia czy człowiek jest podpięty do sieci kablowej, czy do sieci WiFi, to może poruszać się po całej firmie i pracować jak przy biurku. Wszystkie polityki zabezpieczeń oraz dostępy są dla użytkowników transparentne, a zasoby firmy są chronione w najlepszy możliwy sposób. Obecnie sieć firmowa Benefit Systems liczy sobie prawie 1000 użytkowników i działa szybko, bardzo stabilnie i bezpiecznie.

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  2020-09-14T14:32:24+02:00
  Przejdź do góry