Strona główna » Budowa sieci » Poprawa bezpieczeństwa sieci oraz usługi serwisowe realizowane dla BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Poprawa bezpieczeństwa sieci oraz usługi serwisowe realizowane dla BIBUS MENOS Sp. z o.o.

BIBUS MENOS Sp. z o.o. logo

Nasza współpraca z klientem zaczęła się 2015 od szkoleń zakresu BGP i ASA, które prowadził Piotr Ksieniewicz. Obecnie dla klienta realizujemy umowę serwisową w ramach której dbamy, aby sieć działała poprawnie i wydajnie. Przez ten czas zrealizowaliśmy dla BIBUS MENOS Sp. z o.o. wiele projektów dotyczących infrastruktury m.in.: instalację i konfigurację Call Managera, usług Jabber, mostków video, security i całej klasycznej sieci LAN/WLAN/SAN.

Ostatnio (na początku 2020) Klient zgłosił się do nas z prośbą o opracowanie koncepcji na wymianę przełączników LAN i SAN oraz o przedstawienie oferty na produkty oraz świadczone przez nas usługi z zakresu Security, w tym bezpieczeństwo poczty email. Poprzednie rozwiązania traciły już wsparcie producenta, dlatego konieczna była migracja na nowe rozwiązania.

Po zaakceptowaniu przedstawionej oferty w ramach realizacji usługi wykonaliśmy:

 • projekt sieci SAN, gdzie zastosowaliśmy rozwiązania Cisco,
 • Data Center z przełącznikami Cloud Engine Huawei,
 • poprawę security sieci obejmującą email security oraz security sieciowe w oparciu o Fortinet.

W całości przemigrowaliśmy ówcześnie funkcjonujące rozwiązania security od Cisco na sieć security Fortinet, na którą składały się rozwiązania:

 • Fortigate – zapewnia bezpieczeństwo przesłanych treści, analizuje komunikację sieciową oraz daje gwarancję bezpieczeństwa użytkowników w sieci. Klaster fortigate zastąpił Cisco Asa z Firepower
 • FortiMail, który dba o to, aby przesyłana poczta nie zawierała spamu oraz złośliwych treści w mailach. Zastąpił on działające u klienta przez ponad 10 lat rozwiązanie Cisco ESA/Ironport

Nasze działania obejmują również szkolenia pracowników BIBUS MENOS Sp. z o.o. oraz codzienne wsparcie w rozwiązywaniu problemów w infrastrukturze Bibus Menos.

Szerokie spektrum działań pozwoliło nam na zbudowanie kompleksowych rozwiązań, dzięki czemu sieć w firmie Klienta działa stabilnie i bezpiecznie.

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

  Zapytaj o bezpłatną wycenę

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu, tj. Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu.
  Wyrażam zgodę na kontakt, na dane podane powyżej w formularzu, celem odpowiedzi na zadane pytanie.

  Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny.
  Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania.

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  2020-09-14T14:31:08+02:00
  Go to Top