SD-WAN – korzyści i zastosowania

Zarządzanie sieciami w miarę wzrostu skali przedsiębiorstwa staje się coraz bardziej złożone, pojawia się coraz więcej wyzwań związanych z ręczną konfiguracją urządzeń. Zarządzanie jest tym trudniejsze, im więcej przybywa oddziałów, urządzeń, użytkowników. Tradycyjne rozwiązania jak MPLS czy DMVPN zapewniają łączność między różnymi oddziałami, mogą być jednak niewystarczające dla wydajności aplikacji SaaS (software-as-a-service) takich jak Office 365, Salesforce czy też aplikacji IaaS (infrastructure-as-a-service) takich jak Amazon Web Services czy Microsoft Azure.

SD-WAN w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań WAN oferuje szereg opcji zapewniających optymalny dostęp do aplikacji w chmurze. Dzięki monitorowaniu usług SaaS i IaaS w czasie rzeczywistym, potrafi wybrać najbardziej wydajną ścieżkę w oparciu o metryki wydajności. Przedstawione wyniki dają administratorom wgląd w wydajność aplikacji.


Cisco Cloud OnRamp


SD-WAN jest dedykowany przede wszystkim tym, którzy:

 • chcą obniżyć koszty sieci WAN,
 • potrzebują zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa,
 • wymagają dużej skalowalności i elastyczności poprawiając komfort pracy czy optymalizując wykorzystanie łączy,
 • migrują do chmury i chcą zapewnić optymalną obsługę aplikacji SaaS oraz IaaS,
 • zwiększają liczbę lokalizacji i wchodzą na nowe rynki
 • chcą zarządzać siecią i monitorować ją z jednego miejsca

Wdrożenia SD-WAN

Z nami wdrożysz produkcyjnie Cisco SD-WAN w modelu klasycznym oraz „as a service”. Oferujemy routery SD-WAN od Cisco oraz Huawei.

Co możemy Ci zagwarantować przy przejściu z WAN na SD-WAN?

 • Pomożemy zrozumieć tę technologię
 • Przygotujemy dla Ciebie pilotaż SD-WAN
 • Stworzymy bezprzerwowy plan migracji
 • Nauczymy Cię jak korzystać z SD-WAN
 • Nasz zespół NOC pomoże w zarządzaniu i codziennej obsłudze

Obejrzyj materiał Cisco SD-WAN Zero Touch Provisioning
Pozostaw nam swoje dane a automatycznie zostaniesz przekierowany do Live Demo

  Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Jeżeli jesteś zainteresowany wdrożeniem SD-WAN w swojej organizacji, to skontaktuj się z nami.

  Nasz dział techniczny odpowie na wszelkie Twoje pytania i wesprze Cię w doborze najlepszego rozwiązania.

  Autorem wpisu jest
  Michał Zadruski –
  Inżynier NOC, który w IT swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w helpdesku. W Network Expert odpowiedzialny jest za utrzymanie sieci klienta i rozwiązywanie problemów. Swoją wiedzę rozszerza w kierunku rozwiązań Enterprise oraz cyberbezpieczeństwa, którego jest pasjonatem. Posiadacz certyfikatów CCNA Routing & Switching oraz Cisco CyberOps Associate.

  Michał Zadruski
  2021-08-25T10:34:22+02:00
  Przejdź do góry