Strona główna » Budowa sieci » Wdrożenia sieci » Budowa wysokowydajnej sieci Core oraz wdrożenie systemu uwierzytelniania 802.1x w Tramwajach Warszawskich

Budowa wysokowydajnej sieci Core oraz wdrożenie systemu uwierzytelniania 802.1x w Tramwajach Warszawskich

Tramwaje warszawskie logo

Jeżeli kilkanaście lat temu jeździłeś tramwajami, to zapewne pamiętasz sytuacje, gdy motorniczy bywał także bohaterem, bo przy pomocy młotka lub innego sprzętu naprawiał trakcję kolejową.

Od tego czasu zmieniły się narzędzia i technologie, zmieniło się miasto i jego infrastruktura. Zmieniły się nawet środki transportu – zniknęły trolejbusy i pojawiło się metro, ale na szczęście tramwaje nadal są. W 2016 roku mieliśmy możliwość poznać od podszewki, to jak to wszystko wygląda i działa. Tramwaje Warszawskie, co oczywiste, zajmują się przewozami pasażerskimi, ale aby mogły one wozić ludzi, to potrzebują tysięcy osób z obsługi, czyli pracowników biurowych, technicznych, serwisowych i biurowych. Wszyscy pracownicy, budynki biurowe, zajezdnie i wszelkie systemy, aby móc pracować i wprawiać tramwaje w ruch, muszą być spięci siecią. Serwisowanie oraz utrzymanie całej infrastruktury wymaga dobrze zaprojektowanej sieci, która zapewnia bezawaryjną i wydajną łączność.

Nasza współpraca z Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o trwa od 2016 roku. Pierwsze prace dotyczyły wdrożenia wysokowydajnej sieci Core, która miała w sposób optymalny i z bardzo dużym pasmem połączyć wszystkie zajezdnie i wszystkie punkty, gdzie tramwaje warszawskie mają sieć.

W ramach prac dla Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o:

Zbudowaliśmy wysokowydajny routowalny Core 10G. Dzięki tej zmianie infrastruktura przyspieszyła działanie sieci niemal pięćdziesięciokrotnie. Sieć ta posłużyła do połączenia rozproszonego Data Center.

W oparciu o rozwiązania Aruba oraz Cisco dostarczyliśmy i wdrożyliśmy system uwierzytelniania 802.1x obsługujący ponad 100 schwitchy dostępowych dla sieci LAN i WLAN. W połączeniu z Windows Active Directory wdrożyliśmy polityki pełnej, dynamicznej autoryzacji użytkowników podłączających się do sieci. Ponadto realizowaliśmy inne mniejsze projekty wdrożeniowe oraz serwisowe.

Współpraca z Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o była nie lada wyzwaniem ze względu na rozpiętość działań oraz stopień komplikacji prac, ale poczucie dobrze wykonanej pracy, która służy dziesiątkom tysięcy osób dziennie towarzyszy nam do dziś.

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

  Zapytaj o bezpłatną wycenę

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu, tj. Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu.
  Wyrażam zgodę na kontakt, na dane podane powyżej w formularzu, celem odpowiedzi na zadane pytanie.

  Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny.
  Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania.

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  2020-10-27T12:27:29+01:00