Sieci komputerowe, sieci bezprzewodowe, sprzęt do wideokonferencji - Network Expert
Praca hybrydowa – Zwiększ bezpieczeństwo firmy na home office pracownika2024-06-14T13:36:47+02:00

Praca hybrydowa

zwiększ bezpieczeństwo firmy na home office pracownika

Poznaj zespół Network Expert

 >> skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym specjalistą <<

Cisco Partner

Na czym polega praca hybrydowa?

Model pracy hybrydowej łączy ze sobą pracę zdalną i biurową. W modelu pracy hybrydowej pracownicy mogą pracować zdalnie np. z domu lub stacjonarnie w biurze. Ten model pracy w założeniu powinien pozwalać zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy na wyrównanie poziomu pracy, w tym poziomu bezpieczeństwa.

Zrównoważone warunki pracy hybrydowej, to takie gdy:

 • pracodawca udostępnia pracownikowi wszelkie narzędzia, aby praca zdalna była możliwa do wykonania i równie dostępna, jak praca w biurze,
 • pracownik zachowuje wszelkie procedury bezpieczeństwa, które zabezpieczają sieć firmową przed niepożądanymi zdarzeniami cyberbezpieczeństwa.

Zadaniem chmurowych narzędzi bezpieczeństwa jest minimalizowanie ryzyka wystąpienia włamania do komputerów domowych, które może pociągnąć za sobą ryzyko zainfekowania zdalnie sieci firmowej.

Słabo zabezpieczone domowe sieci WLAN

Urządzenia sieciowe z leciwym software, to olbrzymie możliwości w zakresie pozyskania dostępu do sieci, w której właśnie przesyłane są dane firmowe. Atakujący korzystając ze słabo zabezpieczonej sieci domowej, niskim kosztem uzyskuje dostęp do sieci bezprzewodowej.

W firmie, na ogół, jest przecież zaawansowany firewall, jest IPS, mamy content filtering, url filtering i wiele innych wynalazków z dziedziny bezpieczeństwa. Po przejściu w tryb pracy zdalnej, do tej pory bezpieczne firmowe komputery, podłączyły się do domowych routerów, nierzadko kosztujących złotych 1,23 (z VAT) i będących dodatkiem do usługi dostępu do internetu. Czy one są bezpieczne? Nie sądzę! Jako mechanizmy ochrony zasobów teleinformatycznych w obecnej chwili pozostały na placu boju zazwyczaj dwa rozwiązania: klasyczny antywirus oraz szyfrowanie czyli połączenie vpn-em do wnętrza firmy.

Narzędzia do bezpiecznej pracy hybrydowej od Cisco

Umbrella, Anyconect, Duo, AMP

Cisco Headset + Dock

Webex Camera

Cisco Desk

Umbrella

Umbrella od Cisco jest rozwiązaniem do ochrony przed malware i phishingiem. Ochrona działa na zasadzie zapobiegania wystąpieniu niebezpieczeństwa – chroni przed pobraniem zagrożenia, blokując dostęp do zasobów niebezpiecznych. Pozwala na tworzenie polityk dostępu do stron na podstawie kategorii URL  (np. pornografia, hacking itp.).

dowiedz się więcej o Umbrella

DUO Security

Cisco DUO jest to system uwierzytelnienia dwuskładnikowego, który wymaga przykładowo podania dodatkowego kodu zabezpieczającego. Przyczynia się to w rezultacie do wzrostu ochrony danych wrażliwych. Oprogramowanie pozwala wdrażać polityki bezpieczeństwa dostępu w zalezności od własnych preferencji.

dowiedz się więcej o DUO Security

AMP

AMP jest rozwiązaniem zapewniającym ochronę przed malware i niebezpiecznym oprogramowaniem. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo niezależnie od lokalizacji. AMP chroni komputer korzystając z wielu mechanizmów rozpoznawania zagrożeń, od  sygnaturowych po behawioralne.

dowiedz się więcej o AMP

AnyConnect

pozwala na stworzenie bezpiecznego zdalnego dostępu do sieci firmowej z dowolnego urządzenia w dowolnej lokalizacji. AnyConnect zapewnia dostęp VPN przy wykorzystaniu SSL oraz oferuje możliwości rozbudowy bezpieczeństwa dzięki wbudowanym modułom.

Potrzebujesz kompleksowego wsparcia cyberbezpieczeństwa?

Cisco Headset 730

Cisco Headset 730 – Zestaw słuchawkowy Cisco 730

Bezprzewodowe słuchawki od Cisco w technologii Bluetooth®

Technologia Clear Voice zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, min. dzięki:

 • udoskonalaniu głosu,
 • redukcji szumów,
 • tłumieniu szumów tła.

Inne cechy słuchawek:

 • ochrona słuchu,
 • mikrofon jednokierunkowy
 • zasięg Bluetooth: 65 Metrów
 • bateria do 20 godzin rozmów, czas pełnego naładowania 2,5 godziny
 • zabezpieczenia klasy korporacyjnej – zapewnia wyjątkowy poziom bezpieczeństwa przed złośliwymi atakami i hakerami.

datasheet

Webex Camera Cisco

Wysokiej jakości kamera biurkowa na USB dla systemów Windows i MacOS.

Kamera zapewnia wysokiej jakości obraz i dźwięk. Jest idealna jako zamiennik kamerek wbudowanych w laptopa. Współpracuje ze wszystkimi popularnymi aplikacjami służącymi do obsługi spotkań lub wideo, jest odpowiednia zarówno dla systemów Windows jak i MacOS.

datasheet

Webex Camera Cisco

Cisco Desk

Cisco Desk

Urządzenia All in One zawierające w sobie interaktywny monitor, kamerę, głośniki oraz mikrofon.

Cisco Desk posiada zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, takie jak np. usuwanie szumów i tła wideo, które zapewniają produktywność bez względu na otoczenie.

Dostępny w 3 wariantach: Cisco Desk Mini, Cisco Desk, , Cisco Desk Pro

Desk Pro zapewnia obsługę dotykową w wysokiej rozdzielczości 4k na 27-calowym ekranie z powłoką przeciwodblaskową

datasheet

Cyberbezpieczeństwo dla kadry zarządzającej

Bezpieczeństwo danych firmowych często zależy od tego w jaki sposób o własne cyberbezpieczeństwo dbają poszczególni pracownicy firmy.

Piotr Ksieniewicz, doświadczony specjalista w zakresie cyberbezpieczeństwa opowiada o najczęściej popełnianych błędach i wskazuje co zrobić, aby w przyszłości wystrzegać się zagrożeń i minimalizować ryzyko wystąpienia włamania do komputerów czy nawet do całej sieci firmowej. Webinar prowadzony jest w sposób zrozumiały i naszpikowany został przykładami oraz praktycznymi radami. Nie trzeba być informatykiem, aby wynieść z webinaru bezcenną wiedzę. Dlaczego bezcenną? Ponieważ o niektórych sztuczkach stosowanych przez hakerów nie wiedzą nawet doświadczeni pracownicy korporacyjnych działów IT.

A może potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?

Usługa monitorowania SOC 24/7

SOC Security Operations Center

Czym jest SOC?

SOC jest to grupa zbierająca i analizująca zdarzenia napływające z urządzeń sieciowych serwerów, komputerów użytkowników.

Na podstawie zebranych danych i ich korelacji możemy wnioskować o pojawiających się zagrożeniach w infrastrukturze informatycznej.

Możemy działać zanim zagrożenia tak naprawdę staną się destruktywne. 

mini_red_circle

Co robi SOC?

 • analiza danych (logi, flowy) z infrastruktury w celu wykrycia zdarzeń cyberbezpieczeństwa,
 • monitorowanie baz danych podatności i zagrożeń,
 • stałe monitorowanie podatności bezpieczeństwa,
 • reagowanie na zdarzenia z zakresu cyberbezpieczeństwa,
 • odpowiedź na zdarzenia z zakresu cyberbezpieczeństwa,
 • raportowanie zdarzeń,
 • współpraca z IT i biznesem,
 • szkolenia wewnętrzne.

Tytuł

Przejdź do góry