Kurs Cyberbezpieczeństwo dla kadry zarządzającej2021-03-12T09:12:10+01:00

Kurs Cyberbezpieczeństwo dla kadry zarządzającej

Poznaj zagrożenia i zwiększ bezpieczeństwo w swojej sieci!

Wskazane przez Piotra Ksieniewicza zagrożenia oraz cenne wskazówki nie dotyczą tylko przestrzeni biznesowej, a tak naprawdę odnoszą się do każdego z nas.

Wyrobienie dobrych nawyków dotyczących bezpieczeństwa osobistego przekłada się na bezpieczeństwo firmy i sieci – zarówno firmowej, jak i domowej, bo ataki przydarzają się nie tylko firmom, ale także osobom i komputerom prywatnym.

odcinek 1

Phishing co to jest? Jak się zabezpieczyć przed phishingiem

W pierwszym odcinku dowiesz się czym jest phshing i jak się przed nim zabezpieczyć w codziennej pracy z komputerem oraz jak atak na pojedynczy komputera może wpłynąć na Twoją sieć firmową.

odcinek 2

Bezpieczeństwo haseł

Z drugiego odcinka dowiesz się co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich haseł.  Jak skonstruować bezpieczne hasło, które będzie trudne do złamania? W jaki sposób łamane są hasła dostępowe?, czy każde hasło da się złamać? ile trwa złamanie typowego hasła? czy moje hasło zostało zhakowane? Tego wszystkiego dowiesz się z 7-minutowego odcinka!

odcinek 3

Bezpieczna praca w sieci słabo zabezpieczonej

Czy Twój komputer jest bezpieczny w sytuacji, gdy podłączasz się do sieci w miejscach publicznych, takich jak hotele, lotnika czy komunikacja? Co może się stać w przypadku, gdy ktoś niepożądany dostanie się do nieodpowiednio zabezpieczonej sieci? jakie szkody może nam wyrządzić? czy da się w łatwy sposób zorientować, że sieć jest niebezpieczna/niebezpieczna? jak wygląda przykładowy atak w sieci? Jak bezpiecznie korzystać z publicznych sieci? Nie zwlekaj i obejrzyj nagranie, z którego dowiesz się jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na podczas podróży czy spotkań służbowych, podczas których korzystasz z nieznanych Ci sieci.

odcinek 4

Co o mnie widać w internecie: OSINT

OSINT, czyli biały wywiad, wykorzystywany jest do gromadzenia informacji pochodzących z dostępnych i legalnych źródeł (takich jak fora internetowe, portale społecznościowe, ogłoszenia i inne). Czego można dowiedzieć się o firmie korzystając z ogólnodostępnych narzędzi? Jakie szkody mogą wyrządzić źle zabezpieczone urządzenia sieciowe? Czy kamera jest urządzeniem sieciowym i czy można znaleźć nagrania z prywatnych kamer w intrenecie? Obejrzyj video, aby dowiedzieć się co o Tobie i Twojej firmie widać w sieci.

odcinek 5

Niebezpieczne oprogramowanie

Czy instalacja oprogramowania pobranego z internetu na komputerze, czy telefonie służącym do pracy jest bezpieczna? Jakie konsekwencje może nieść za sobą zainstalowanie niebezpiecznego oprogramowania? Czy soft zainstalowany przez informatyka jest bezpieczny? Obejrzyj krótkie nagranie, dzięki któremu zobaczysz jak wygląda atak na komputer na którym zostało zainstalowane niebezpieczne oprogramowanie. Z tego odcinka dowiesz się również, w jaki sposób chronić się przed szkodliwym oprogramowaniem.

Potrzebujesz wsparcia? Napisz do nas!

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Materiał przygotował Piotr Ksieniewicz – główny inżynier Network Expert

  [br] Piotr Ksieniewicz posiada ponad 10 letnie doświadczenie w pracy w sieciach IP. Inżynier CCIE#23799,  CISSP #774774 o specjalności Routing & Switching. Piotr lubi wyzwania dlatego z reguły przedłuża status CCIE innymi egzaminami – ma na koncie zdany egzamin pisemny z Security i Voice. Pracował zarówno w niewielkich sieciach jak i przy największych sieciach bankowych na świecie.

  Piotr Ksieniewicz

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Tytuł

  Przejdź do góry