Sieci komputerowe, sieci bezprzewodowe, sprzęt do wideokonferencji - Network Expert
Webex Control Hub – Darmowy kurs Cisco2024-06-14T12:55:18+02:00

 Webex Control Hub – Darmowy kurs Cisco

Dowiedz się jak sprawnie organizować i prowadzić szkolenia.


Obejrzyj szkolenie dedykowane dla administratorów Control Hub, aby dowiedzieć się jak sprawnie zarządzać użytkownikami, usługami i urządzeniami.

odcinek 1

Panel administracyjny

Po utworzeniu konta na Cisco Webex dostaniemy możliwość logowania się również do panelu administracyjnego.

Z tego odcinka dowiesz się w dużym skrócie jakie są możliwości panelu administracyjnego Cisco Webex Control Hub.

Po utworzeniu konta na Cisco Webex dostaniemy możliwość logowania się również do panelu administracyjnego.

Z tego odcinka dowiesz się w dużym skrócie jakie są możliwości panelu administracyjnego Cisco Webex Control Hub.
W celu zalogowania się przechodzimy w naszej przeglądarce na stronę admin.webex.com i logujemy się na stworzone konto. Strona jest dostępna w języku polskim. W panelu ogólnym mamy do dyspozycji usługi, które aktualnie mamy dostępne, jak także usługi, które jeszcze możesz aktywować.

Możemy zarządzać naszymi subskrypcjami:

 • mamy informacje ile aktualnie licencji zużywamy, jak także ilość dostępnych licencji,
 • mamy dostępne licencje na Webex Messaging, jak także na Webex Meetings.

Możemy też wykupić dodatkowo opcję dzwonienia na telefony stacjonarne, jak także licencje na urządzenia, na terminale wideokonferencyjne.

W panelu administracyjnym możemy także:

 • dodawać kolejnych użytkowników,
 • dodawać kolejne urządzenia,
 • zarządzać naszą organizacją,
 • jak także dodawać usługi hybrydowe
 • integracje z komentarzami, Exchangem, Officem, Googlem, centralami
 • i integrację wideo z Microsoft Teams.

odcinek 2

Dodawanie nowego użytkownika

Z drugiego odcinka dowiesz się jak dodać nowego użytkownika w Cisco Webex Control Hub i jakie możesz mu nadać uprawnienia w Cisco Webex.

Pokażę wam, jak w łatwy sposób założyć darmowe konto na Cisco Webex.

Wchodzimy na stronę webex.com i klikamy przycisk Sign up free. Wpisujemy swój adres mailowy, na który chcemy założyć konto. Klikamy Sign up. Pojawi nam się informacja o zweryfikowanie swojego maila. Na nasz mail powinien przyjść link aktywacyjny z kodem, kopiujemy dany kod. Nasze konto zostało zweryfikowane. Wpisujemy swoje dane i hasło. W haśle musi być jeden jeden numer, jedna mała litera, duża litera, znak specjalny i musi zawierać co najmniej 8 znaków. Klikamy Confirm.

I nasze konto darmowe zostaje w tym momencie stworzone.

Po krótkiej chwili nasze konto zostanie w pełni utworzone. Możemy od razu pobrać instalację aplikacji. Mamy opcję tutaj w formie webowej naszego, naszej aplikacji. Możemy ją równie dobrze pobrać, możemy przejść na stronę webex.com, przycisk Download.

Automatycznie wykryje nam jaki system mamy. Wciskamy Pobierz, instalujemy aplikację. Do takiej zainstalowanej aplikacji możemy się też zalogować na stworzone konto.

Na darmowym koncie mamy ograniczenia, jest to ograniczenie czasowe do spotkań.
Możemy takie spotkania tworzyć z limitem czasowym do 50 minut, ale jest w pełni funkcjonalne, możemy wyszukać innych użytkowników Webexa.
Dodajemy daną osobę i możemy do niej pisać wiadomości, jak także udostępniać pliki i zrobić połączenie wideo bądź audio z daną osobą.

odcinek 3

Usuwanie darmowego konta

Podczas dodawania konta może wystąpić błąd wynikający z tego, że użytkownik o podanym adresie e-mail posiada już darmowe konto na Cisco Webex.

Z tego odcinka dowiesz się jak usunąć istniejące konto i założyć je poprawnie. 

Podczas dodawania konta może wystąpić błąd.

Może to być spowodowane tym, że użytkownik o podanym adresie e-mail posiada już darmowe konto na Cisco Webex.W tym celu dany użytkownik musi zalogować się na stronę settings.webex.com i klikając przycisk “trzy kroki”, przyciskiem Usuń konto, a następnie potwierdzamy czynność klikając OK.

Dane darmowe konto zostanie usunięte i ponowne dodanie użytkownika o danym adresie e-mail powinno przejść pomyślnie.

odcinek 4

Dodawanie terminala

Zobacz jak krok po kroku dodać nowy terminal do wideokonferencji. W 4 odcinku Daniel przeprowadzi Cię przez dodanie nowego terminala do Cisco Webex Control Hub krok po kroku. Nie masz jak odtworzyć nagrania? To nic! Przygotowaliśmy transkrypcję, którą możesz przeczytać punkt po punkcie, by dodać nowy terminal.

W celu dodania nowego terminala do wideokonferencji przechodzimy na stronę admin.webex.com i do zakładki Urządzenia.

 1. Klikamy przycisk Dodaj urządzenie. Urządzenie musi być przypisane albo do użytkownika albo do obszaru roboczego.
 2. Wybieramy Obszar roboczy, dalej możemy dodać do istniejącego obszaru albo utworzyć nowy. Tutaj podajemy nazwę, klikamy Dalej, wybieramy typ urządzenia, które chcemy dodać. W tym wypadku będzie Cisco Webex Room. Dalej, Połączenia bezpłatne, domyślne.
 3. Wyświetli nam się kod szesnastocyfrowy, który trzeba wpisać na terminalu. Po uruchomieniu terminala wyświetli nam się komunikat powitany. Możemy tutaj zmienić język i z listy wybrać Polski.
 4. Następnie klikamy przycisk Rozpocznij, wyświetli nam się informacja o naszym połączeniu sieciowym.
 5. Następnie będziemy mieli opcje do wyboru, gdzie chcemy zarejestrować nasz terminal, czy do usług onpremisowych, czy do naszej chmury Webex. Wybieramy chmurę Webex.
 6. Wyświetli nam się komunikat o wpisaniu szesnastocyfrowego kodu aktywacyjnego, który jest dostępny na stronie admin.webex.com.
 7. Wpisujemy dany kod i przycisk Dalej.

Po krótkiej chwili nastąpi zarejestrowanie terminala do naszej strony, uaktualnienie czasu, kalibracja kamery, dostosowanie dźwięku oraz mikrofonów. Następuje charakterystyczny dźwięk z naszych głośników.

 1. Klikamy Dalej i konfiguracja została zakończona pomyślnie.

Nasz terminal został dodany do naszej strony admin.webex.com, możemy wyświetlić jego adres SIPowy, na którego możemy się do niego dodzwonić. Po wpisaniu szesnastocyfrowego kodu nasz terminal został poprawnie dodany.

Możemy to sprawdzić na naszej stronie, odświeżając zakładkę Urządzenia.

Jest dodany nowy terminal, jest to Cisco Webex Room Kit, ma status online, możemy także przejść do jego obszaru roboczego. Tutaj wyświetla nam się jego adres SIPowy, na który możemy do niego zadzwonić.

odcinek 5

Włączenie usługi streaming

Usługa streamingu jest dla nowych użytkowników wyłączona. Jeżeli chcemy taką funkcję włączyć, trzeba przejść na stronę admin.webex.com i włączyć ją dla całej swojej organizacji. Obejrzyj odcinek “Włączenie usługi streaming” w Cisco Webex, aby zobaczyć jak wykonać to krok po kroku w dosłownie kilka chwil.

Usługa streamingu jest dla nowych użytkowników wyłączona.  Jeżeli chcemy taką funkcję włączyć, trzeba przejść na stronę admin.webex.com i włączyć ją dla całej swojej organizacji.

W ten sposób klikamy w:

 1. Spotkania > w naszą witrynę > Konfiguracja witryny > Opcje witryny.
 2. Szukamy frazy “na żywo” i wybieramy aplikacje, na które będziemy mieli opcję streamingu.
 3. Zaznaczamy wszystkie opcje i klikamy przycisk Zaktualizuj.

Usługa została zapisana. Następnym krokiem jest włączenie opcji streamingu dla samego użytkownika.

 1. W tym celu przechodzimy do zakładki Użytkownicy, klikamy na danego użytkownika, na którego chcemy udostępnić taką opcję.
 2. Wybieramy Spotkanie, naszą witrynę.
 3. Na samym dole: Opcje zaawansowane >Ustawienia użytkownika.
 4. Tutaj także szukamy frazy “na żywo”
 5. Zaznaczamy Włącz przesyłanie strumieniowe na żywo i na dole przycisk Zaktualizuj.
 6. Klikamy: OK.

Od teraz dany użytkownik ma już możliwość przesłania strumieniowego.

odcinek 6

Rozpoczynanie spotkania z terminala – proximity

Spotkanie z Cisco Webex Meetings możemy bezpośrednio otworzyć na naszym terminalu wideokonferencyjnym. W sytuacji, gdy terminal został wykryty klikamy: rozpocznij spotkanie i sprawa “załatwiona”. Nieco inaczej jest, gdy terminal nie będzie widoczny, wtedy to musimy go wyszukać. Jak to zrobić? Obejrzyj ten odcinek, aby zobaczyć jak wyszukać terminal i rozpocząć spotkanie na Cisco Webex.

Spotkanie z Cisco Webex Meetings możemy bezpośrednio otworzyć na naszym terminalu wideokonferencyjnym.  W tym celu podczas uruchomienia takiego spotkania, wciskam przycisk Połącz z systemem wideo.

Aktualnie jestem w tej samej Sali z terminalem wideokonferencyjnym i został on wykryty. Możemy go połączyć poprzez:  Rozpocznij spotkanie.

Natomiast jeśli taki terminal nie będzie widoczny przez naszą aplikację, możemy go wyszukać.

Wyszukać możemy za pośrednictwem jego nazwy. Jego nazwę możemy znaleźć albo na terminalu albo na stronie admin.webex.com. Jest to nazwa SIPowa. Kopiujemy ją. Wciskamy: Wyszukaj, wpisujemy nazwę i znalazło nasze urządzenie. Wybieramy dane urządzenia i rozpoczynamy spotkanie.

Nasze spotkanie zostało uruchomione na terminalu wideokonferencyjnym, z którego możemy zaglądać, dokładnie tak samo jak z naszej aplikacji.

odcinek 7

Dołączenie do spotkania z terminala

W jaki sposób dołączyć terminale wideokonferencyjnych do naszego spotkania na Cisco Webex Meetings?  Obejrzyj nagranie “Dołączenie do spotkania z terminala” lub przeczytaj jego transkrypcję, aby zobaczyć jakie to proste!

W celu dołączenia terminali wideokonferencyjnych do naszego spotkania na Cisco Webex Meetings, przechodzimy do Informacji o spotkaniu. Na naszym terminalu Cisco musimy podać dziesięciocyfrowy kod, który dołączy nas bezpośrednio do tego spotkania.

Na terminalu wciskamy przycisk: Dołącz do Webex i wpisujemy kod, który mamy dostępny na naszej aplikacji Cisco Webex Meetings. I przyciskamy na przycisk Dołącz. W ten sposób pomyślnie dołączyliśmy do naszego spotkania.

Tytuł

Przejdź do góry