Sieci komputerowe, sieci bezprzewodowe, sprzęt do wideokonferencji - Network Expert

Naucz się korzystać z narzędzi Webex

Dzięki kilku lekcjom nauczysz się pracy z narzędziami udostępnionymi przez Cisco. Dowiesz się m.in: jak skonfigurować program Webex Meetings, jak stworzyć spotkanie, jak utworzyć spotkanie w tym spotkanie grupowe oraz zarządzać spotkaniem w programie Outlook, jak zmienić szablon spotkania czy w jaki sposób udostępniać treści.

Jeden zapis pozwala na bezterminowy dostęp do obu części kursu. 

Partner Cisco Polska

Część I obejmuje 8 lekcji z podstawowej wiedzy, umożlwiającej swobodne i o sprawne poruszania się w narzędziu Cisco Webex Meetings

Lista odcinków dostępnych po zapisie:

odcinek 1 – Pierwsze kroki

odcinek 2 – Tworzenie spotkania Outlook

odcinek 3 – Zmiana szablonu

odcinek 4 – Rozpoczęcie spotkania

odcinek 5 – Pierwsze kroki po rozpoczęciu spotkania

odcinek 6 – Panele dolne do obsługi spotkania

odcinek 7 – Udostępnianie treści

odcinek 8 – Sesje grupowe

odcinek 9 – Tworzenie darmowego konta

odcinek 10 – Transkrypcje i nowy czat – Nowości!

odcinek 11 – Skrót informacji o zmianach w Webex – Nowości!

Część II kursu przeznaczona jest dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników narzędzia i przedstawia 7 lekcji dotyczących Cisco Webex Control Hub. 

Lista odcinków dostępnych po zapisie:

odcinek 1 – Panel administracyjny

odcinek 2 – Dodawanie nowego użytkownika

odcinek 3 – Usuwanie darmowego konta

odcinek 4 – Dodawanie terminala

odcinek 5 – Włączenie usługi streaming

odcinek 6 – Rozpoczynanie spotkania z terminala – proximity

odcinek 7 – Dołączenie do spotkania z terminala

Zapraszamy do oglądania!

Poznaj program Webex Meetings w mniej niż godzinę!

Dzięki materiałom zawartym w kursie bez problemu skonfigurujesz oprogramowanie, utworzysz spotkanie oraz nauczysz się zarządzać nim. Każdy z krótkich odcinków przeprowadzi Cię w obrazowy i zrozumiały sposób przez interfejs oraz możliwości narzędzia od Cisco.

W celu utworzenia nowego spotkania wchodzimy na stronę webex.com.

 • Logujemy się na swoje konto.
 • Klikamy przycisk „Harmonogram”. Otworzy nam się strona do planowania nowego spotkania.
 • Wpisujemy tutaj temat, tytuł naszego spotkania. Możemy „test 1”. Możemy zmienić hasło albo zostawić hasło, które zostało utworzone.
 • Wybieramy datę, kiedy chcemy rozpocząć takie spotkanie oraz strefę czasową. Data nie jest obligatoryjna do zakończenia i wystartowania spotkania. Takie spotkanie możemy wystartować i zakończyć w dowolnym czasie, kiedy chcemy. Jest to tylko informacyjne, żeby można było sobie wpisać czas do naszego kalendarza.
 • Następnie dodajemy uczestników tego spotkania, podając tutaj adresy mailowe, oddzielone przecinkami lub średnikami. Czyli możemy dodać. I klikamy „enter”. Ten adres mailowy jest dodany. Możemy dodać kolejnych uczestników.

Możemy także zaznaczyć dodatkowe opcje.

Opcje audio czy uczestnicy mogą być, czy mogą sami włączyć, wyłączyć wyciszenie, czy przy wejściu do spotkania uczestnicy będą mieli od razu wyłączony mikrofon. Ustawić agendę w celach informacyjnych oraz opcje planowania, kto ma być współprowadzącym w spotkaniu, czy my mamy sami ustalić to podczas spotkania, czy osoba w naszym koncie, w naszej domenie. Czy mamy od razu sesję grupową włączyć, czy ma być automatyczne nagrywanie spotkania, czy spotkanie ma być zablokowane, a jeśli tak to dla kogo i po jakim czasie. Czy jest wymagana rejestracja uczestników na to spotkanie. Możemy ustawić przypomnienie mailowe przed samym spotkaniem. Po wypełnieniu wszystkich tych czynności, możemy, jeśli zmieniamy datę na czas w przyszłość, czyli do 15 minut na przykład, piszemy „gotowe”, będziemy mieli przycisk „harmonogram” i dane spotkanie zostanie utworzone.

W celu jego uruchomienia klikamy przycisk „rozpocznij spotkanie” i dane spotkanie będzie już gotowe i będzie można do niego dołączyć. Poniżej znajduje się link do spotkania, dzięki któremu można dołączyć do takiego spotkania.

Do każdej osoby, którą wpisaliśmy na listę mailingową, będzie taki link wysłany i jednym przyciskiem będzie można dołączyć do takiego spotkania. Po prawej znajduje się lista osób, do której wysłaliśmy zaproszenia. Możemy tutaj także doprosić kolejne osoby.

Poniżej znajduje się także numer naszego spotkania, dzięki któremu możemy dodzwonić się do stołów wideokonferencyjnych, które obsługują protokół SIP. Jak także dwa numery telefonów stacjonarnych, dzięki którym możemy dodzwonić się z komórki lub właśnie z telefonów stacjonarnych. Dzwoniąc na taki numer, zostaniemy poproszeni o podanie kodu i właśnie musimy podać ten kod naszego spotkania i będziemy połączeni audio do naszego zaplanowanego spotkania.

Webex Control Hub

Dowiedz się jak sprawnie organizować i prowadzić szkolenia.
Obejrzyj szkolenie dedykowane dla administratorów Control Hub, aby dowiedzieć się jak sprawnie zarządzać użytkownikami, usługami i urządzeniami.

Druga część kursu zawiera 7 odcinków – już teraz zapisz się na darmowy kurs, aby zapoznać się z krótkimi lekcjami i przekonać się jak prosta jest praca z Webex Control Hub

Po utworzeniu konta na Cisco Webex dostaniemy możliwość logowania się również do panelu administracyjnego.

Z tego odcinka dowiesz się w dużym skrócie jakie są możliwości panelu administracyjnego Cisco Webex Control Hub.
W celu zalogowania się przechodzimy w naszej przeglądarce na stronę admin.webex.com i logujemy się na stworzone konto. Strona jest dostępna w języku polskim. W panelu ogólnym mamy do dyspozycji usługi, które aktualnie mamy dostępne, jak także usługi, które jeszcze możesz aktywować.

Możemy zarządzać naszymi subskrypcjami:

 • mamy informacje ile aktualnie licencji zużywamy, jak także ilość dostępnych licencji,
 • mamy dostępne licencje na Webex Messaging, jak także na Webex Meetings.

Możemy też wykupić dodatkowo opcję dzwonienia na telefony stacjonarne, jak także licencje na urządzenia, na terminale wideokonferencyjne.

W panelu administracyjnym możemy także:

 • dodawać kolejnych użytkowników,
 • dodawać kolejne urządzenia,
 • zarządzać naszą organizacją,
 • jak także dodawać usługi hybrydowe
 • integracje z komentarzami, Exchangem, Officem, Googlem, centralami
 • i integrację wideo z Microsoft Teams.

Wypełnij formularz zapisu na

Darmowy kurs Cisco Webex od Partnera Cisco

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Kurs Cisco Webex 

  przygotował Daniel Zieliński – Video and Voice Engineer

  Inżynier w Network Expert, posiada ponad 5 letnie doświadczenie z systemami audio i wideo. Posiada doświadczenie przy realizacji projektów międzynarodowych dla ogólnoświatowego operatora telekomunikacyjnego. Brał udział we wdrażaniu systemów Unified Communication dla międzynarodowych firm m.in. Rio Tinto, L’Oreal, La Poste, jak także na rynku polskim systemów wideokonferencyjnych dla NIK i WIPASZ.

  Daniel Zieliński - Video and Voice Engineer

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł
  2022-10-28T13:52:14+02:00
  Przejdź do góry