Strona główna » Wideokonferencje » Wideokonferencja Microsoft Teams – dedykowane urządzenia do małych i średnich sal

Wideokonferencja Microsoft Teams – dedykowane urządzenia do małych i średnich sal

W obecnych czasach wideokonferencje przeprowadzane są niemal wszędzie – w firmach, szkołach i w domach. Organizowane są spotkania biznesowe i prywatne, małe i duże. Bardzo szerokie potrzeby sprawiły, że powstało wiele narzędzi do przeprowadzania spotkań online. Jednym z najpopularniejszych narzędzi do  wideokonferencji jest bezsprzecznie Microsoft Teams. Prostota użytkowania, integracje z aplikacjami Microsoftu oraz duże wsparcie od producenta sprawiły, że MS Teams jest bardzo popularny także w Polsce. Narzędzie to działa w oparciu o model aplikacyjny, oznacza to, że połączyć się z nim możemy dzięki aplikacji, a o tym czym możemy się do niego podłączyć decyduje Microsoft.

Rozwiązanie MS Teams w połączeniu z rozwiązaniami Poly Studio

Urządzenia Poly współpracujące z MS Teams bazują na jednym z dwóch rozwiązań:

 •  Systemie Android zmodyfikowanym przez firmę Poly, w efekcie czego nosi on nazwę Poly OS i jest rozwijany przez Microsoft. Rozwiązanie to pozwala jedynie na dołączenie do wcześniej zorganizowanego spotkania lub na pojedyncze wydzwanianie kolejnych uczestników danej rozmowy. 
 • Windows 10, który zainstalowany jest na niezależnych od komputera urządzeniach Poly, które to bezpośrednio połączone są do Microsoft Teams.
Poly Studio X Series X30, x50

Do realizacji wideokonferencji przy użyciu Microsoft Teams możemy skorzystać z najnowszych rozwiązań Poly Studio – x30 i x50. Rozwiązania te będą obsługiwały spotkania wideokonferencyjne przy systemach takich jak:

 • Microsoft Temas,
 • Zoom,
 • GoTo Metting.


Urządzenia Poly Studio x30 i x50 dedykowane są do sal bardzo małych, małych oraz średnich.
Wynika to z faktu, że posiadają one cyfrowy zoom, który przy zbliżeniach na dużej sali będzie tracił na jakości – czyli oczywiście da się tych urządzeń użyć do większych sal, ale spotkania zdecydowanie stracą na jakości obrazu.

Poly Studio w obu wersjach ma możliwość śledzenia i kadrowania mówców:

 • grupy osób,
 • pojedynczych osób.

Urządzenia x30 oraz x50 różnią się od siebie ze względu na przeznaczenie, a co się z tym wiąże inna jest w nich ilość wejść i wyjść, inna jest ilość mikrofonów oraz głośników, i tak:

 • Poly Studio x30 dedykowany jest do bardzo małych sal “huddle room”,
 • Poly Studio x50 nadaje się do sal małych i średnich.

Porównanie parametrów Poly X Series

Funkcja x30 x50
Liczba monitorów 1 2*
Głośnik 1 (mono) 2 (stereo)
Zasięg mikrofonu do 4.5m do 7.6m
Zewnętrzny mikrofon brak tak
Wejście/wyjście audio  brak tak
Wejście HDMI tak** tak**

(*)  Liczba monitorów w x50 – sprzęt fizycznie posiada możliwość podłączenia 2 monitorów, jednak w przypadku pracy z MS Teams obsługiwane jest tylko jedno wyjście, drugie jest zablokowane. Microsoft tłumaczy to tym, iż w małej sali nie potrzeba 2 monitorów. Oficjalny dystrybutor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy drugie wejście zostanie odblokowane i to użytkownik będzie mógł decydować o jego użyciu. Wejścia te są aktywne przy pracy z innymi systemami, np Zoom czy GoToMetting.

(**) Wejscie HDMI w przypadku pracy z MS Teams jest zablokowane, tak samo jak w przypadku drugiego monitora oficjalny dystrybutor nie ma informacji czy wejście to zostanie odblokowane.

Proste sterowanie i kontrola spotkań MS Teams

Poly Studio x30 plus Poly TC8

Poly Studio x30 plus Poly TC8

Korzystając z urządzenia dotykowego mamy możliwość dołączyć do spotkania jednym przyciskiem. 

Do sterowania urządzeniami Poly x30 oraz x50 opcjonalnie możemy wybrać:

 • Poly TC8,
 • Poly Trio c60/8800/8500,
 • pilot Bluetooth

Zarówno Poly TC8, jak i urządzenia z serii Poly Trio c60/8800/8500 posiadają dotykowy 8 calowy ekran. Rekomendowane są urządzenia w wyświetlaczem dotykowym.

Poly Trio 8800

Poly Trio 8800

Poly TC8

Poly TC8

Microsoft Teams Room Solutions

Profesjonalne spotkania wymagają profesjonalnych rozwiązań, często dobranych do konkretnego przypadku. W naszym portfolio posiadamy szereg wdrożeń systemów wideokonferencyjnych, zapraszamy do zapoznania się z nimi oraz do kontaktu z nami.

Nasi specjaliści wesprą Państwa w doborze odpowiedniego rozwiązania, a w razie potrzeby pomogą dobrać optymalne finansowanie lub najem długoterminowy sprzętu.

Microsoft Teams logo

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Napisz do nas!

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu, tj. Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa, moich danych osobowych zawartych w formularzu.
Wyrażam zgodę na kontakt, na dane podane powyżej w formularzu, celem odpowiedzi na zadane pytanie.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Network Expert z siedzibą przy ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu odpowiedzi na zadane pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny.
Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
0
projektów powyżej 100,000zł

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
2020-08-04T12:42:36+02:00
Go to Top