Jak założyć konto ExtremeCloud IQ do zarządzania siecią bezprzewodową – krok po kroku

Rozwiązanie Extreme WLAN zarządzane z chmury, to prosty i szybki sposób na zarządzanie infrastrukturą sieci WLAN.

Dostęp do usługi wymaga jedynie założenia konta na portalu >> ExtremeCloud IQ.

ExtremeCloud IQ okno logowania i rejestracji

Po chwili od rejestracji na podaną skrzynkę przychodzi mail z prośbą o ustawienie hasła. Następnym krokiem po ustawieniu hasła jest wybór opcji usługi.

Z automatu zaznaczona jest 30-dniowa wersja próbna, ale jeśli chcemy, aby usługa była w pełni darmowa, to wybieramy opcję licencjonowania Connect, która znajduje się jako 3 opcja na samym dole.

Wybór pakietu ExtremeCloud IQ

Dostęp do usługi w wersji Connect daje użytkownikowi całkiem sporo możliwości.  Te usługi, które nie są aktywne w darmowym pakiecie, w panelu zarządzania sygnalizowane są ikonką, która sugeruje upgrade licencji. Po zakończonym procesie rejestracji i automatycznym zalogowaniu jesteśmy kierowani do dodania produktu Extreme.

W tym kroku wystarczy podać numer seryjny urządzeń, którymi chcemy zarządzać, w naszym wypadku będzie to punkt dostępowy.

Dodawanie urządzeń sieciowych ExtremeCloud IQ

Konfigurujemy sieci WLAN:  które urządzenie będzie rozgłaszać oraz parametry tego WLAN-u.

Konfiguracja WLAN ExtremeCloud IQ

Kreator pozwala nam również w prosty sposób utworzyć sieć dla gości.

Tworzenie sieci gości ExtremeCloud IQ

Ustawienia sieci można również dokładniej konfigurować w późniejszym momencie. Zaawansowane zmiany ustawień sieci są możliwe z zakładki Network policies:

Zaawansowane zmiany ustawień sieci ExtremeCloud IQ

Finalnie – w dosłownie kilku krokach, mamy w pełni działające rozwiązanie sieci bezprzewodowej, w którym chmura pełni funkcję kontrolera sieci bezprzewodowej.

Szukasz rozwiązania dla swojej sieci?

Nie znalazłeś produktu, którego szukasz albo nie do końca wiesz co będzie najlepszym wyborem?

Napisz do nas!

  Zapytaj o bezpłatną wycenę

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł