Dostawa 10 zestawów wideokonferencyjnych do 9 lokalizacji sądów apelacyjnych.

W ostatnim czasie zakończyliśmy dwie realizacje dostawy profesjonalnego sprzętu wideokonferencyjnego dla 9 sądów.

Budynek Sądu Rejonowego w Gliwicach
zdjęcie: wikipedia

Pierwsza z nich dotyczyła dostarczenia zestawów wideokonferencyjnych na potrzeby sądów z obszaru apelacji katowickiej. Naszym największym atutem podczas postępowania ofertowego była dostępność proponowanych zestawów wideo oraz możliwość dostarczenia ich w ciągu kilku dni do wskazanych sądów na terenie apelacji katowickiej. Przedmiotem zamówienia było 5 kompletnych zestawów wideokonferencyjnych niezbędnych do przesłuchań świadków w czasie pandemii. Zestawy były dedykowane do średnich sal wideokonferencyjnych, rozmieszczonych w 5 śląskich lokalizacjach (Gliwice, Pszczyna, Bielsko-Biała, Cieszyn i Żywiec). Finalnie dostawa urządzeń do wszystkich lokalizacji obyła się w ciągu jednego dnia.

Druga realizacja także dotyczyła dostawy rozbudowanych zestawów wideokonferencyjnych na potrzeby sądów apelacyjnych. Tym razem dostarczyliśmy 5 zestawów wideokonferencyjnych do 4 sądów apelacji szczecińskiej (tj. dwa zestawy do sądów rejonowych w Szczecinie oraz po jednym do sądów w Kamieniu Pomorskim, Sulęcinie i Koszalinie). Dokładna zawartość zestawów wideokonferencyjnych niech pozostanie tajemnicą ?, ale zdradzimy, że w skład zamówienia wchodziły:

 • mikrofony powierzchniowe,
 • mikser mikrofonowo-liniowy,
 • 50-calowe telewizory LED,
 • profesjonalne standy pod telewizory,
 • monitory komputerowe,
 • pamięci masowe,
 • kamery dokumentowe
 • oraz profesjonalne listwy zasilające i niezbędne okablowanie do sprzętu.

Mimo iż odległości między sądami wynosiły niekiedy po kilkadziesiąt kilometrów (jak wiemy sądy pracują w określonych godzinach i na ogół praca w nich kończy się ok godziny 16), to tutaj także dostarczyliśmy sprzęt do wszystkich lokalizacji jednego dnia.

Dostarczone zestawy wideokonferencyjne komunikowały się ze sobą w sieci w obrębie danych, określonych regionami sądów.
Zarówno w sądach z obszaru apelacji katowickiej, jak i w sądach z obszaru apelacji szczecińskiej powstały wewnętrzne sieci, które pozwalają poszczególnym sądom w sieci na komunikację ze sobą w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że można połączyć ze sobą rozprawy odbywające się wewnątrz danej aglomeracji, czyli w 5 sądach na terenie apelacji katowickiej oraz na analogicznej zasadzie w apelacji Szczecińskiej, wszystkie 4 sądy mogły się połączyć online by przeprowadzić rozprawę.

Przy okazji opisu naszych realizacji dla sądów, przedstawiamy nowość wprowadzoną w Cisco Webex – Connected Justice.  Jest to rozwiązanie dedykowane dla sądów, zakładów karnych oraz zakładów poprawczych. Zadaniem Connected Justice jest umożliwienie prowadzenia w czasie rzeczywistym bezpiecznych wirtualnych postępowań sądowych, organizacji wirtualnych wizyt dla osadzonych czy umożliwienie i usprawnienie wirtualnego nadzoru resocjalizacyjnego.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiedniego sprzętu skrojonego na miarę Twoich potrzeb i możliwości skontaktuj się z nami: zadzwoń do nas  +48 22 100 61 92 lub napisz ?kontakt@netxp.pl

Zbadamy Twoje potrzeby i na tej podstawie pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt na lata, a w razie potrzeby wesprzemy Cię w zdobyciu odpowiedniego finansowania.

Poszukujesz systemu do wideokonferencji?

  Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą celem ustalenia szczegółów

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane

  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  2022-10-28T13:56:13+02:00

  Share This Story, Choose Your Platform!