Wdrożenie routerów ASR 1009-X w Beskid Media

Beskid Media

U lokalnego operatora telekomunikacyjnego Beskid Media wdrożyliśmy dwa wysokowydajne routery ASR 1009-X.
Poprzednio używane BRAS’y (Ericsson Redback SE600) po wielu latach użytkowania zaczęły być niewystarczające wydajnościowo, jak również brakowało w nich pewnych funkcjonalności (jak np. NAT-T). Dział techniczny operatora zapoznał się z wieloma dostępnymi na rynku rozwiązaniami typu BRAS. Po kilkumiesięcznej analizie technicznej i ekonomicznej oraz testach różnych rozwiązań klient zdecydował się na platformę ASR firmy Cisco. Naturalnym kierunkiem wyboru dystrybutora marki Cisco była firma Network Expert, która od wielu lat wspiera działania małych i średnich operatorów z sektora ISP.

Podczas doboru sprzętu wykonaliśmy testy na maszynie wirtualnej oraz testy na niższych modelach platformy ASR. Wszystko po to, aby zapewnić klientowi urządzenia, dzięki którym możliwa jest obsługa nowoczesnej sieci telekomunikacyjnej. Ostatecznie, po szeroko zakrojonych konsultacjach, wraz z klientem wybraliśmy routery Cisco ASR 1009-X. Routery wyposażone są w moduły ESP-200X, umożliwiające NAT’owanie i BRAS’owanie ruchu z prędkością 200Gb/s oraz w porty 100G. Oba ASR 1009-X zostały zintegrowane z wewnętrznymi systemami klienta, a cały ruch był sukcesywnie przerzucany na nowe urządzenia.


Co powiedział o wdrożeniu Grzegorz Czarnota, wiceprezes zarządu Beskid Media?
“Network Expert od samego początku wspierało proces wyboru docelowych urządzeń. Dzięki początkowym testom z użyciem maszyny wirtualnej oraz praktycznym testowaniu działania systemu na niższym modelu urządzenia docelowego mogliśmy zweryfikować działanie wszystkich wymaganych przez nas funkcjonalności oraz integrację z innymi posiadanymi przez nas systemami. Ostateczny dobór urządzeń możliwy był dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu Piotrka Śmietanki. Szukaliśmy sprzętu na wiele lat i zależało nam na niezawodnym wsparciu technicznym i posprzedażowym. Przekłada się ono na biznesowe aspekty działania sieci. Aby mieć pewność, iż wybrane urządzenia spełnią nasze oczekiwania, zakup został zrealizowany w trybie „Try&Buy”, dzięki czemu mogliśmy przez 2 miesiące testować urządzenia przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie. Po wielu miesiącach od wdrożenia wszystko działa bardzo sprawnie. Jesteśmy zadowoleni z całego procesu i polecamy Network Expert jako solidnego partnera w biznesie.”

Potrzebujesz wsparcia w zakresie budowy sieci? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

napisz do nas: kontakt@netxp.plformularz lub zadzwoń (48) 881 556 929


Oferujemy kompleksowe wsparcie
sprzedaż oraz wynajem sprzętu i infrastruktury sieciowejusługi

Potrzebujesz wsparcia w zakresie budowy sieci? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

napisz do nas: kontakt@netxp.plformularz lub zadzwoń (48) 881 556 929

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Zespół inżynierów sieciowych w Network Expert

  Wybranże wdrożenia sieciowe Network Expert

  2023-04-24T09:53:43+02:00

  Share This Story, Choose Your Platform!