Jak połączyć Microsoft Skype/Microsoft Teams ze światem wideokonferencji?

Jak budować sieci referencyjne? Webinarium

Microsoft Skype for Business oraz Microsoft Teams są bardzo popularnymi komunikatorami wideo o charakterze osobistym. Rozwiązania Microsoft wspierają udział w spotkaniach wideo z komputerów i urządzeń mobilnych. To jednak rodzi problem przy próbie nawiązania udanego oraz w pełni dobrego jakościowo połączenia z poziomu komputera dla potrzeb kilku uczestników zgromadzonych w jednej sali spotkań. Oczywistym problemem staje się bowiem jakość kamery i mikrofonu.

Dodatkowa kamera oraz mikrofon

To, co jest wbudowane w laptop nie wystarczy. Zewnętrzne dodatkowe produkty (kamera, mikrofon) są dość drogie (na przykład Logitech) i wcale nie oferują w niektórych wypadkach bardzo dobrej jakości. Szczególnie w naszym odczuciu, a także w wyniku testów, problem dotyczy jakości mikrofonów wideokonferencyjnych podłączanych przez USB do komputerów. Czyżby zmowa lobby producentów profesjonalnych rozwiązań wideokonferencyjnych? Jak powiadał klasyk – „Przypadek? Nie sądzę.”

Profesjonalne zestawy do wideokonferencji

Ideałem w zakresie jakości są profesjonalne zestawy wideokonferencyjne, takie jak: Cisco, Polycom, Lifesize. Jednakże są one przeważnie urządzeniami posługującymi się protokołami SIP, a także H.323. Natomiast Microsoft Skype/Teams – nie. Są wprawdzie pojedyncze urządzenia rejestrujące się bezpośrednio do Skype for Business, jak na przykład Polycom Trio 8800 i Polycom RealPresencegroup lub Aver serii SVC.

Można to zobaczyć na filmikach poniżej.

Trio 8800 – Skype for Business

Aver SVC – Skype for Business

Jednak Microsoft właśnie uśmierca Skype for Business. Zatem teraz czas na MS Teams – stare odchodzi w zapomnienie, przychodzi lepsze, nowe. Jednak MS Teams działa tylko na platformie MS Windows – zatem terminale natywnie go nie obsługują. Może z wyjątkiem terminali, które bazują na Microsoft Windows- na przykład Polycom MSR.

Jak zatem połączyć te dwa światy? Odpowiedź to Realconnect

Okazuje się, że remedium na problemy połączeniowe wideokonferencji Microsoft Teams/Skype stanowi Realconnect. Realconnect to usługa chmurowa od Polycom. Pozwala ona dodzwaniać się do spotkań Skype for Business/Teams z użyciem urządzeń H.323./SIP. Polycom udostępnia zatem rodzaj bramki między tymi dwoma światami.

Przykładowe połączenie z terminala Cisco do spotkania Teams przedstawiono na filmie poniżej.

Zapraszamy do kontaktu. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Waszej firmy.

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów

Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

Network w liczbach

0
lat na rynku
0
realizacji
0
Klientów
2019-05-13T11:41:51+00:00