Data Center2023-08-22T10:05:02+02:00
Loading...

CZYM JEST DATA CENTER

Centrum danych (ang. data center) to fizyczny obiekt, który przedsiębiorstwa wykorzystują do przechowywania swoich danych i aplikacji o krytycznym znaczeniu dla biznesu. W miarę jak centra danych ewoluują od scentralizowanych obiektów lokalnych do usług w chmurze publicznej, ważne jest, aby myśleć długoterminowo o tym, jak utrzymać ich niezawodność i bezpieczeństwo.

Sieci Data center

Nowoczesne centra danych muszą być przystosowane nie tylko do wzrostu wolumenu informacji, ale również sposobu ich obsługi. Ponad 70% całego ruchu w dzisiejszych czasach odbywa się z serwera do serwera. 

Dowiedz sie jaka jest różnica pomiędzy tradycyjną trójwarstwową architekturą sieci, architekturą vPC oraz modelem spine leaf. W artykule przedstawiliśmy zalety i wady każdego rozwiązań!

mini_red_circle
Sieci Data Center
Storage
mini_red_circle

Storage

Macierze są podstawowym komponentem przechowywania danych. W swojej ofercie posiadamy klasyczne macierze hybrydowe oraz all-flash wraz z rozwiązaniami wysokiej dostępności jak klastry active-backup czy rozwiązani Metro Cluster.

Sieci SAN

 • Fiber Channel – podstawowa sieć SAN. Stabilna i działająca praktycznie bez zakłóceń. Dobrze wdrożona sieci FC opiera się na dwóch fabrykach FC (switchach) oraz interfejsach FC/HBA w serwerach. Wszystko jest dedykowane dla komunikacji dyskowej, a mechanizmy zastosowane w protokole FC pozwalają działać takim rozwiązaniom całymi latami bez najmniejszego problemu.
 • iSCSI – najprostsza klasyka – łączymy serwer poprzez sieć TCP/IP i korzystamy z dysków. Przy sieci 10G+ możemy cały czas uzyskiwać bardzo dobre prędkości sieci. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla małych sieci, gdzie nie ma możliwości budowy sieci FC
 • RDMA ROCE v2 – bardzo ciekawa nowa opcja wdrażania połączenia serwer – macierz. Jest to sposób komunikacji bezpośredniej NVME poprzez sieć Ethernet 25Gbps, który stanowi świetną alternatywę dla iSCSI i jest sporo tańsze w implementacji pełnej sieci FC. W naszej serwerowni wdrożyliśmy połączenie ROCE v2 i jesteśmy zaskoczeni wzrostem wydajności w porównaniu z iSCSI.
mini_red_circle
Sieci San
Serwery
mini_red_circle

Serwery

Obecnie serwery stanowią z jednej strony „najprostszy” a zarazem najbardziej niezbędny zasób w Data Center. Bez serwera i mocy obliczeniowej nie będzie działać sprawnie żadna aplikacja. Serwery przez nas dostarczana to zarówno zwykłe serwery rackowe jak i rozwiązania blade.
Uruchamiamy i dostarczamy serwery firm Dell, HP, Cisco oraz Fujitsu.

Oprogramowanie

Vmware, MS Hyper-V, Veeam – to jedni z wielu producentów oprogramowania, z którymi współpracujemy. Mamy własne testowe środowiska oraz certyfikowanych inżynierów. W naszym produkcyjnym środowisku serwerowym korzystamy z zaawansowanego klastera ESXi z Vcenter, pełną konfiguracją HA, rezerwacją i balansowaniem zasobów, switchami rozproszonymi oraz wdrożonym NSX!

mini_red_circle

oprogramowanie

OBEJRZYJ VIDEO DATA CENTER

Potrzebujesz wsparcia w zakresie data center?

Napisz do nas!

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów