Budowa sieci Wi-Fi2023-10-03T12:33:28+02:00
mini_red_circle

Budowa sieci bezprzewodowych WiFi  (sieci WLAN)

Od wielu lat budujemy sieci bezprzewodowe WiFi (inaczej sieci bezprzewodowe lub sieci WLAN) dla szerokiego spektrum odbiorców – począwszy od budowy sieci WiFi w budynkach biurowych po sieci przemysłowe w dużych halach i magazynach wielkopowierzchniowych (100.000 m2). W naszym portfolio znajduje się także budowa sieci WLAN w szpitalach, szkołach oraz w hotelach.

Każda sieć bezprzewodowa charakteryzuje się innymi wymogami, inaczej projektuje się sieć WiFi do szkoły czy hotelu a inaczej do hali, czy magazynu. Charakterystyka budynku w dużej mierze definiuje zasięg oraz możliwości rozmieszczenia urządzeń sieciowych.

Własciwie działająca sieć WiFi jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw i firm produkcyjno – usługowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą budowy i modernizacji sieci bezprzewodowych a także poznania innych naszych usług w zakresie budowy sieci tj. oferujemy audyt sieci WiFi oraz audyt bezpieczeństwa stanu WLAN

Sieci bezprzewodowe WiFi

Budowa sieci WiFi

Sieci bezprzewodowe WLAN są bardzo ważnym elementem komunikacji w firmie, obiektach użyteczności publicznej czy obiektach przemysłowych. 

Projektowaliśmy sieci WLAN chyba we wszystkich możliwych miejscach – od budynków biurowych przez hotele, szkoły, szpitale aż po wielkie magazyny

Budujemy sieci WLAN w następujących obszarach:

Projektujemy i budujemy profesjonalne sieci WLAN w obiektach biurowych

Sieci bezprzewodowe WiFi w wielu firmach zastępują klasyczne rozwiązania z okablowaniem, co znaczenie ułatwia funkcjonowanie całej firmy oraz pozwala oszczędzić finanse. Sieci tego typu wymagają wysokich parametrów transmisji oraz muszą być przygotowane na obsługę dużej gęstości użytkowników.

budowa sieci bezprzewodowej WLAN w biurze

Budowa sieci WiFi w magazynie związana jest w dużej mierze z jego specyfiką.

Nasze doświadczenie obejmuje budowę sieci WLAN w magazynach wysokiego i niskiego składowania, a także w magazynach drobnicowych i automatycznych z wykorzystaniem robotów, a także magazynach i mroźniach o bardzo niskich temperaturach.

budowa sieci WLAN w różnych typach magazynów

Budowa sieci WiFi na obszarach zewnętrznych i przemysłowych

Budujemy sieci bezprzewodowe na obszarach zewnętrznych, np. na placach podawczych, rampach, stadionach oraz w obiektach przemysłowych. Każde miejce ma inną specyfikę działania i nalezy mieć na uwadze, że sieci WLAN w tego typu miejscach wymagają użycia urządzeń przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak np. opady deszczu i śniegu, niskie temperatury czy duże nasłonecznienie. W naszym portfolio jest również budowa sieci WLAN na bocznicy kolejowej.

budowa sieci WLAN w lokalizacjach przemysłowych i zewnętrznych

Projektujemy i budujemy sieci WiFi w hotelach, szkołach oraz w szpitalach

Sieci WLAN w tego typu lokalizacjach muszą być przygotowane na obsługę dużej gęstości użytkowników oraz wymagają zaawansowanych mechanizmów dla potrzeb obsługi użytkowników gościnnych i dostępu typu BYOD.

budowa sieci bezprzewodowej w hotelu, szkole i szpitalu.

Network Expert to:

 • kilkadziesiąt zaawansowanych projektów WLAN,
 • największa instalacja to ponad 300 AP (planowanie i instalacja),
 • budowa sieci Wi-Fi w magazynie o powierzchni 100.000 m2,
 • kilkaset AP rocznie.

Network Expert zaprojektuje Ci każdą sieć – Network Expert to Twój Expert

mini_red_circle
Budowa sieci WLAN
mini_red_circle

Planowanie radiowe

Każda nowa sieć wifi wymaga zaprojektowania oraz weryfikacji po instalacji. Poprawnie przeprowadzone planowanie radiowe pozwoli na uzyskanie dobrych parametrów transmisji dla użytkowników końcowych. Po instalacji niezbędna jest weryfikacja czy to co zostało zaplanowane realizuje wszystkie pierwotne założenia. W tym celu przeprowadzany jest site survey.

Bezpieczeństwo sieci WiFi

Sieci bezprzewodowe WLAN jeśli są nieprawidłowo skonfigurowane mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa!

Należy pamiętać, że sieć bezprzewodowa nie jest widoczna tylko dla nas, ale również dla wszystkich osób w naszej okolicy. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo skonfigurować sieć wifi i używać najnowszych modeli bezpieczeństwa. Pozwoli to oszczędzić nieprzyjemności związanych z włamaniem do naszej sieci w przyszłości.

mini_red_circle
Audyt sieci WLAN
mini_red_circle

Audyt sieci WiFi

Audyty, tj. kontrolę stanu sieci WLAN można podzielić na dwie części:

 • audyt sieci WiFi pozwala na zweryfikowanie poprawności działania sieci WLAN – jej zasięgu czy problemów użytkowników końcowych – często jest wykonywany, gdy w pojawia się problem z wolnym internetem lub zasięgiem sieci WiFi czy też podłączeniem do niej urządzeń, np. czytników w halach czy magazynach,
 • audyt bezpieczeństwa sieci WLAN szczegółowe sprawdzenie bezpieczeństwa sieci WLAN, którego celem może być m.in. sprawdzenie czy możliwe jest uzyskanie dostępu do sieci firmowej przez osoby niepowołane, testy odporności sieci na ataki związane z przeciążaniem zasobów sieciowych, takich jak punkty dostępowe czy kontroler sieci bezprzewodowej, ale sprawdzamy także szereg innych podatności bezpieczeństwa.

Lokalizacja w sieciach WiFi

Lokalizacja w sieciach WLAN daje nam nowe możliwości do tej pory niedostępne w przestrzeniach zamkniętych

 • lokalizacja drogich urządzeń przenośnych – w środowisku produkcyjnym i służbie zdrowia,
 • lokalizacja pacjentów w szpitalach,
 • bezpieczeństwo – sprawdzanie kto i co opuszcza dany obszar,
 • statystyki – w handlu możliwość przeprowadzenia głębokiej analizy odwiedzających.
mini_red_circle
Rozwiązania ADC
mini_red_circle

Rozwiązania ADC

Jako uzupełnienie naszej oferty proponujemy rozwiązania AutoID oraz Auto Data Caption, które stanowią wyposażenie optymalizujące zarządzanie produktami oraz zasobami dla branż: magazynowej, sklepowej, producentów.

Dobieramy rozwiązanie dla użytkowników końcowych.

Okablowanie

Nasze sieci bezprzewodowe realizujemy kompleksowo.

Przygotowujemy kompletne działanie od projektu do uruchomienia. W zakres tego zadania wchodzi także budowa okablowania dla potrzeb punktów dostępowych AP.

 • Nasze ekipy dysponują doświadczeniem z realizacji zarówno w obiektach przemysłowych jak i biurowych
 • Okablowanie jest wykonywane przez certyfikowanych instalatorów
 • Okablowanie objęte jest gwarancją
 • Wykorzystujemy sprawdzone komponenty do budowy okablowania
mini_red_circle
Okablowanie

 budowa sieci WiFi / sieci WLAN

To również może Cię zainteresować

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

  Wszystkie pola oznaczone (*) są wymagane
  Potwierdzam, że zapoznałem się z polityką prywatności - Polityka prywatności
  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, adres email, numer telefonu) przez Sprzedawcę NETWORK EXPERTS Sp. z o.o. sp. k. ul. Chojnowska 8, 03-583 Warszawa w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności sklepu internetowego. Dane osobowe w sklepie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody. - Polityka prywatności


  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów
  0
  projektów powyżej 100,000zł

  Od samego początku naszej działalności stawialiśmy na profesjonalne podejście do naszych Klientów

  Network w liczbach

  0
  lat na rynku
  0
  realizacji
  0
  Klientów