Elasticsearch – zwiększ bezpieczeństwo i optymalizację swojej sieci

Elasticsearch jest narzędziem z obszaru monitoringu ruchu sieciowego, którego główną zaletą jest możliwość kompleksowego, pełnotekstowego przeszukiwania danych odbywającego się niemalże w czasie rzeczywistym. Elasticsearch ma możliwość integracji z takimi narzędziami jak m.in. Alienvault, nProbe czy ntopng.

  • Jakie są zalety Elasticsearch?
  • Czym się wyróżnia i jakie są jego najważniejsze możliwości?
  • W jaki sposób może pomóc zwiększyć bezpieczeństwo sieciowe?

ℹ️ Dzięki obejrzeniu nagrania wzrośnie Twoja świadomość dotycząca tego, co może przepływać przez sieć firmową. Poznasz narzędzia, dzięki którym możliwe jest dogłębne analizowanie ruchu sieciowego.

Dzięki rozwiązaniom zaprezentowanym w materiale możesz poprawić optymalizację bezpieczeństwa i wydajności sieci. W niniejszym materiale video Marcin przedstawia wstępną konfigurację narzędzia oraz podstawowe i złożone dashboardy dostępne w Elasticsearch.

Zapraszam do obejrzenia nagrania!

Marcin Kaczyński

Marcin Kaczyński – inżynier ds. sieci, CCNA, CCNP

Od 4 lat związany z branżą, wywodzi się z rynku operatorów ISP, przez co ma bardzo duże wyczucie specyfiki i potrzeb operatorskich. Marcin obecnie jest głównym wdrożeniowcem technologii u operatorów. W prywatnym czasie pochłania go rozwój zawodowy oraz sport, m.in. jazda na rowerze, basen, siłownia oraz gry zespołowe.

Marcin Kaczyński - inżynier sieciowy
2021-05-24T11:23:43+02:00
Przejdź do góry