Są pieniądze na cyberbezpieczeństwo w szpitalach
artykuł z komentarzem Piotra Ksieniewicza
Kiedy my lub nasi bliscy musimy skorzystać z pomocy medycznej, zwłaszcza szpitalnej czy ratowniczej, to ostatnie, o co powinniśmy się martwić, to o cyberbezpieczeństwo placówki medycznej, prawda? Tak wskazuje zdrowy rozsądek. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. W ostatnich latach odnotowuje się drastyczny wzrost cyberataków na sektor ochrony zdrowia, zarówno na szpitale (np. atak na Zakład Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie), kliniki (np. Klinika Budzik), jak i na służby ratunkowe, np. na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zostało zaatakowane w lutym tego roku, w kilka dni po ataku na wspomniany ZOZ w Pajęcznie. LPR na swoim Facebooku zamieściło taki oto wpis:
„Wybaczcie nasze piątkowe milczenie, ale toczymy walkę z niewidzialnym wrogiem, który próbował zagrozić naszemu wykonywaniu misji #latamybyratowac. Powoli się podnosimy i zapewniamy, że nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie” – napisał w lutym 2022 roku w mediach społecznościowych Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Na szczęście “Są pieniądze na cyberbezpieczeństwo w szpitalach” – ile jest jeszcze środków do wykorzystania i w co je zainwestować? Zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułem, który ukazał się na łamach Raportu „Zdrowa Przyszłość-Inspiracje” w Dzienniku Gazecie Prawnej 29 września 2022 roku. Wydawcą Raportu jest Idea Trade, a na końcu artykułu znajduje się komentarz, który napisał nasz CEO, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa Piotr Ksieniewicz.
Zapraszamy do lektury: Szpital przyszłości – Są pieniądze na bezpieczeństwo w szpitalach
Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za cyberbezpieczeństwo w placówce medycznej, to zapraszamy do kontaktu z nami na kontakt@netxp.pl – posiadamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz doświadczenie w podnoszeniu bezpieczeństwa w sektorze ochrony zdrowia, a do tego wiemy jak efektywnie wykorzystać środki z puli wyznaczonej przez NFZ!
To również może Cię zainteresować